Admission List / Kabul Listesi - 2023

We thank all applicants for their interest in the program. You can find the admission list below.
For those of you who cannot find their name on the list, after careful consideration, we regret to inform you that we will not be progressing further with your application. We sincerely thank you for your interest in our program. It's wonderful for us to know that there are people who share our interest in the program. Many thanks for the time and effort you have taken to submit your application and for sharing your time with us for the exam and the interview. It was very much appreciated and we hope that you keep your interest in the program so that we will speak again in the future!
We wish you the best in your future endeavors.

Bütün adaylara programa gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Programa kabul edilen adayların listesini aşağıda bulabilirsiniz.
İsimlerini listede göremeyen adaylarımız için üzülerek söylemek istiyoruz ki itinalı bir değerlendirme sonucunda sizleri programa kabul edemeyeceğiz. Programa gösterdiğiniz ilgiden ötürü içtenlikle teşekkür ederiz. Programa duyduğumuz ilgiyi paylaşan insanlar olduğunu bilmenin bizim için çok değerli olduğunu belirtmek isteriz. Başvurunuzu göndermek, sınav ve mülakata katılmak için harcadığınız çaba ve değerli zaman için de sizlere ayrıca teşekkür ederiz. Ümit ediyoruz ki programa karşı ilginiz devam eder ve sizler ile tekrardan görüşebiliriz!
Gelecekteki uğraşlarınız için en iyisini dileriz.

Admission List / Asıl Liste
Defne Albayrak
Burcu Bilgin
Hasnun Coşkun
Zeynep Feyza Erdemir
Mert Genç
Sude Zeynep Karataş
Stenai Nuh
Rüveyda Şahyar
Fatıma Hesna Yılmaz
Bahar Yüksel